MEIST

RD Direct Estonia OÜ on asutatud augustis 2015, mille omanikuks on kogu Baltikumis tegutsev suur kirjastus- ja kaubandusettevõte Alma Littera Group.

RD Direct Estonia OÜ on asutatud eesmärgiga korraldada Eestis “Suur Auhinnamäng”, mis baseerub Reader’s Digest’i otsemüügi mudelil, mida kasutatakse kogu maailmas. Sarnane otsepostiprojekt käivitati Leedus juba 2005 aastal. 2010 aastal laiendas ettevõte oma tegevuse ka Lätti, võttes ühtlasi sellega ka juhtpositsiooni Balti riikide postimüügiettevõtete seas.

“Suur Auhinnamäng” kujutab endast erilist võimalust osta huvitavaid väljaandeid, head muusikat ning hoolikalt valitud ilu-, tervise-, ja majapidamistooteid. Mängu korraldajad hoolitsevad selle eest, et klientidele pakutakse ainult kõrge väärtuse ja kvaliteediga tooteid.

Meie Eesti klientide postkastidesse jõuavad pakkumised osaleda “Suures Auhinnamängus” vastavalt rahvusvahelise otsemüügi- ja kirjastusettevõtte Readers Digest tavale. Sinu otsustada on, kas avad meie pakkumise või mitte. Usume siiralt, et meie pakkumisi tasub avada ja lugeda, sest ainult osaledes meie projektis saad Sa võimaluse osta kvaliteetset kirjandust, mis on välja antud spetsiaalselt “Suure Auhinnamängu” projekti jaoks. Lisaks saavad osalejad võimaluse võita suurepäraseid auhindu, osaledes Suures Auhinnamängus”.

Another significant purpose behind 17 students to incline toward an educator doled out subject was their discernment that it would spare them much time in drafting a paper. Comments about this issue regularly looked like the accompanying one: Based on my experience, in the event that I am allowed to pick any theme when writing, I would initially spend quite a while picking the point, and afterward, perhaps on the most of the way of my writing, another topic(s) would jump out at me, and which implies I need to begin my writing all once more. This sort of issues generally occurs when writer types your essay for you and, in addition, troubles me since it occupies my valuable time. Furnishing students with a structure for arranging thoughts inside papers was referenced by 13 students as a purpose behind inclining toward instructor alloted points. Kept in touch with one student, “A doled out point sets a heading ahead of time for me to pursue.” Another depicted her quandary in more prominent length: When I start writing, I do truly require an exceptionally clear course to tell me and pursue. On the off chance that I don’t have, perhaps subsequent to writing in the center, I will switch and surrender my unique considerations and thoughts, and afterward pick another. The circumstance will turn into a terrible circle. At long last, I can’t choose my theme.

Alma Littera Group’i missiooniks on teadvustada oma klientidele lugemise vajalikkust, ning pakkuda lugemisrõõmu ja naudingut koos sellest tulenevate teadmistega.

Alma Littera Group koosneb kahest suurest kirjastusest Leedus, milleks on “Alma Littera” ja “Šviesa” kirjastused. Ühtlasi kuulub ettevõttele Leedu esimene lugejate klubi “Knygų Klubas” ja raamatukaupluste kett “Pegasas”, kuhu kuulub 31 raamatukauplust üle Leedu, lisaks veebikauplus www.pegasas.lt. Alma Littera Group annab Balti riikides välja ka rahvusvahelist kvaliteetajakirja National Geographic, ning viib läbi Reader’s Digest’i otsemüügimudelile rajatud projekte. Kontserni kuuluv ettevõte “Alma Littera Sprendimai” juhib kogu kontserni müügitegevust: ulme- ja õppekirjanduse hulgimüüki, otseposti-müüki haridusasutustele, audio-visuaalse materjali osakonda ja e-raamatute levitusplatvormi (EBDP). Ettevõte “ALG Logistika” pakub kõrge kvaliteediga ja mitmekesist logistikateenuseid, 3PL (Third Party Logistics), vahelao ja transporditeenuseid kogu Leedus.

Alma Littera Group kaubamärgid

Alma Littera kirjastus, asutatud 1990

Kirjastus Alma Littera annab välja raamatuid täiskasvanutele, lastele ja teismelistele, kirjastades ka koolide õppematerjale, pakkudes valikut Leedu ja kogu maailma parimate ja tuntuimate autorite teostest. Alma Littera kirjastusel on tihedad koostöösuhted kirjastuste ja autoriõiguste agentuuridega Inglismaal, Prantsusmaal, Itaalias, Saksamaal, Rootsis, Iisraelis, USA’s, Lätis, Eestis, Venemaal, ja mujal. Alma Littera alustas e-raamatute avaldamist 2012 aastal.

Šviesa kirjastus, asutatud 1945

Šviesa on Leedu suurim õpikute ja õppekirjanduse kirjastus. Välja antakse õpikuid, töövihikuid, ülesandekogumikke, õpetajate materjale ja muid hariduse ja õppetegevusega seotud väljaandeid. Ettevõte sisenes e-raamatute turule 2003 aastasl ja alustas oma interaktiivsete toodete arendusega. 2013 aastal käivitati uus interaktiivne rakendus nimega “Active Classroom”, mis hõlmab eneses täielikku komplekti uuendusmeelsetele koolidele, sisaldades nii tehnoloogiat, digitaalset sisu kui ka Šviesa poolt pakutavat õppekeskkonda. Ettevõte on oma arendustegevuse ja toodete eest pälvinud mitmeid auhindu Leedust, Euroopast ja mujalt maalimast.

Pegasas raamatukaupluste kett, asutatud 2003

Pegasas kauplustekett on üks suuremaid omataolisi Leedus. Esimene kauplus avati 2003 aastal Vilniuses. Praeguseks kuulub ketti 31 maailmatasemel raamatukauplust üle kogu Leedu. Pegasas raamatukauplused on läbi teinud arengu, lisades ajapikku sortimenti ka valiku kontoritarvetest ja teistest toodetest, muutudes nii omalaadseteks kultuurikeskusteks, mida tuntakse hea atmosfääri ja kõrge teeninduskultuuri poolest. Kauplustes korraldatakse regulaarselt ka üritusi nii eakamatele kui noortele lugejatele. Pegasas ketti kuulub ka Balti riikide suurim raamatukauplus, mis avati 21. augustil 2013

Pegasas veebipood www.pegasas.lt, asutatud oktoobris 2012

Pegasas.lt pakub lihtsat ja mugavat võimalust raamatute ostmiseks internetist, ilma kodust lahkumata. Veebipoe klientidele tehakse spetsiaalseid pakkumisi ja neile saadetakse regulaarselt ka uudiskirju uute väljaannete infoga.

Interneti-raamatukauplus Knygų Klubas www.knyguklubas.lt, asutatud 2003

Knygų Klubas on Leedu suurim lugejaklubi kuhu kuulub tänase seisuga üle 60 000 lugeja. Knygų Klubas liikmed saavad pidevalt teavet uute väljaannete ja eripakkumiste kohta. Samuti võimaldab klubi liikmestaatus liikmeil kohtuda ja suhelda oma lemmikautoritega ning soetada ka soodushindadega teatri- ja kinopileteid.

Alma Littera Sprendimai, asutatud aprillis 2012

Alma Littera kontserni hulgimüük on koondatud ettevõttesse Alma Littera Sprendimai, kes on Leedu suurim raamatute hulgimüüja. Hulgimüügis pakutakse proosat, ulmekirjandust, õppekirjandust ja -materjale ning üldharivaid ja populaarteaduslikke raamatuid kirjastuselt Alma Littera, Šviesa jt. Levitatakse oma kirjastuste toodangut, kuid pakutakse hulgimüügi- ja levitusteenuseid ka teistele kirjastustele. Ettevõte varustab muude toodetega ka kontserni raamatukauplusi Pegasas ja haridusasutusi.

Alma Littera ja teiste kirjastuste e-raamatute müük toimub läbi EBDP platvormi, mis on on suurim omataoline Leedus. Platvorm võimaldab Leedu suurmates raamatukauplustes leiduvate e-raamatute müüki, kuid ka mistahes veebilehtedel leiduvat digitaalset sisu. Haridusasutusi teenindavad otsemüügiettevõtted teevad tihedat koostööd ülikoolide, koolide ja lasteaedadega. Multimeedialahenduste osakond on spetsialiseerunud multimeediasüsteemide, konverentsisüsteemide ja interaktiivse õppe süsteemide integratsioonile. Pakutakse laia valikut teenuseid, tasemel oskusteabe, projektijuhtimise, koolituse ja tehnilise toega.

National Geographic Magazine

National Geographic on ilmunud Leedus alates sügisest 2009. Lisaks Leedule antakse ajakirja välja ka Lätis ja Eestis. National Geographic, mis ilmub maailmas 37 eri keeles on tuntud oma hingematvate fotode, tipptasemel artiklite ja kaartide poolest. Oma 125 aasta pikkuse ajaloo jooksul on ajakiri saavutanud ülemaailmsel populaarsuse tänu oma sügavasisulistele artiklitele erinevatest kultuuridest, loodusest, teadusest ja tehnoloogiast. Alma Littera kontserni tütarettevõtted on ajakirja lisaks Leedule välja andnud ka Eestis alates 2011 aastast ja Lätis alates septembrist 2012. 2010 aastast alates ilmub Leedus ka lastele mõeldud National Geographic KIDS ajakiri.

ALG Logistika, asutatud 2003

ALG Logistika alustas tegevust 2003, kui Alma Littera Group käivitas logistikaüksuse, mida juhtis Šviesa kirjastus. Logistikaüksus vastutas kontserni tarneahela ja logistiliste vajaduste eest. Nelja aastaga kasvatas üksus oma pakutavate teenuste valikut, laienedes B2C ja B2B sektoritesse, ning kolis kogu logistikakeskuse Kaunases asuvasse vabamajandustsooni. 2009 aastal läbis ettevõte restruktureerimise, et parandada efektiivsust ja tõsta teenuse kvaliteeti. Realiseeriti oma sõidukipark ja veoteenused osteti konkursi korras sisse. 2012 aastal viidi Šviesa logistikaüksus üle selleks asutatud ettevõttesse ALG Logistika. Ettevõte hakkas pakkuma laia valikut logistikateenuseid, sh laoteenusega transporti (3PL) ning seda mitte üksnes oma kontserni ettevõtetele, vaid ka teistele. Ettevõttes on kasutusel SAP ressursiplaneerimis süsteem.